Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Aké sú zdravé benefity masturbácie?

29.máj 2018
Aké sú zdravé benefity masturbácie?

Masturbácia nie je iba zábavnou sexuálnou aktivitou, ktorú si môžete užívať, aj keď nemáte partnera. Vedeli ste, že vám môže prospieť v sexuálnom živote hneď niekoľkými spôsobmi? Pokračujte v čítaní a dozviete sa o zdravých benefitoch masturbácie.

Masturbácia je bežná sexuálna aktivita a zároveň prirodzený a bezpečný spôsob, ako preskúmať svoje telo, cítiť radosť a uvoľniť sexuálne napätie. Aktivite sa venuje takmer každý, bez ohľadu na dianie v živote dotyčného, ​​jeho pohlavia a rasy. Napriek rôznym mýtom neexistujú žiadne fyzicky škodlivé vedľajšie účinky masturbácie. Nadmerná masturbácia však môže negatívne ovplyvniť vaše vzťahy a každodenný život. Okrem toho je masturbácia zábavný, normálny a zdravý čin, ktorý je dôležitou súčasťou zdravého sexuálneho života.

Aké sú zdravé benefity masturbácie?

Masturbácia pomáha zlepšiť spánok

Keď sa uložíte na spánok orgazmom, určite vám to pomôže spať lepšie a hlbšie. Podľa odborníkov pravdepodobne na to má vplyv rad vecí. Úľava od stresu, ku ktorej dochádza vďaka dobrému sexu alebo masturbácii, môže zlepšiť spánok, pretože vás privedie do dobrého stavu - menej stresového stavu. Premýšľajte o tomto pocite pokoja, ktorý sa dostaví po tom, čo vyvrcholíte, ako o uspávanke.

Podľa Národnej spánkovej nadácie (National Sleep Foundation) sa pri dosiahnutí orgazmu zvyšuje hladina estrogénov - hormón, ktorý okrem iného prehlbuje váš regenrační REM spánok.

Masturbácia pomáha zvýšiť vaše libido

Orgazmy plodí orgazmy. Je to preto, že masturbáciou sa vytvára fyzické vzrušenie, ktoré zase ovplyvňuje vašu túžbu. Tento proces pripravuje váš mozog na ďalšie akcie. Tým, že masturbujete, posilňujete spojenie neurónov v mozgu, aby bolo jednoduchšie tento systém zapnúť.

Je to, ako keby ste si vzali "šťastnú tabletku"

Vaše sólové dostaveníčko spúšťa komplikovaný balet hormonálnej aktivity v mozgu. Tento proces zahŕňa zložité uvoľňovania serotonínu a dopamínu, ktoré sa podobajú stavu "šťastia" hormonálnej rovnováhy. Jednoducho povedané, šťastné udalosti, ku ktorým dochádza tam dole, vedú ku šťastným udalostiam v mozgu.

Pomáha okysličiť mozog

Masturbácia má aj ďalšie mozgové benefity. Pri orgazme dochádza v mnohých oblastiach mozgu k množstvu aktivácie, čo znamená, že sa do mozgu dostáva veľa kyslíka. Všeobecne povedané, zvýšený prietok krvi a kyslíka, ktorý vychádza z vášho vzrušenia alebo z cvičenia, je považovaný za dobrý pre šedú hmotu mozgu (to je kľúčové pre všetko, od pamäte až po rozhodovanie). Je to také obehové cvičenie pre mozog i telo. To, čo robíme, dáva mozgu druh pekného, ​​prirodzeného preplachu.

Masturbácia posilňuje panvové svaly

Masturbácia môže uvoľniť od bolesti

Podľa výskumu môže sebauspokojovanie skutočne pomôcť znížiť bolesť. V jednej štúdii, ktorá bola publikovaná v časopise Cephalalgia, výskumníci zistili, že sexuálna aktivita pomohla zmierniť bolesti z migrény u 60% pacientov. V ďalšej zásadnej štúdii výskumník sexu Beverly Whipple zistil, že vaginálne sebauspokojovanie môže výrazne zvýšiť toleranciu bolesti. Keď masturbácia viedla až k orgazmu, zvýšila sa u účastníkov štúdie tolerancie bolesti o 75%. To znamená, že pomáha uľaviť aj od menštruačných bolesti.

Môže posilniť panvové svaly

Dosiahnutie orgazmu nie je vždy ľahké, v skutočnosti vám to niekedy môže pripadať ako skutočné cvičenie. Rovnako ako akékoľvek cvičenie vám masturbácia môže pomôcť posilňovať svaly, konkrétne tie panvove. Počas masturbácie dochádza k spontánnym a nedobrovoľným kontrakciám týchto svalov. Panvové svaly sa posilňujú ako akýkoľvek iný sval, ktorý používate, a to pravdielným cvičením, v tomto prípade masturbáciou. Existuje snáď ešte niečo lepšie? Výskum ukázal, že ženy so silnejšími panvovými svalmy majú zvýšenú túžbu a silnejšie orgazmy.

Uvoľňuje od stresu

Masturbácia môže byť tiež veľmi terapeutická. Chemické látky, ktoré sa uvoľňujú počas príjemných aktivít, ako je stimulácia pohlavných orgánov a orgazmus (predovšetkým oxytocín), uvoľňujú stres a napätie. To má veľký vplyv nielen na vašu úroveň úzkosti, ale na vaše celkové zdravie. Stres je naozaj zlý pre ľudské zdravie. Podporuje totiž srdcové ochorenia, obezitu, depresiu, narušenie imunitnej funkcie.

Prevencia zdravotných problémov

Podľa výskumov existuje u mužov, ktorí ejakulujú minimálne raz za mesiac, menšie riziko výskytu rakoviny prostaty v neskoršom živote. Okrem zníženia rizika výskytu prostaty sa tiež znižuje riziko výskytu pohlavných chorôb. Zo zreteľných dôvodov masturbácia nevedie k rovnakým rizikám, ak ste teda nedávno neprišli do kontaktu s niekým, kto trpí niektorou nákazou, ktorá môže byť odovzdaná intímnom kontaktom.

Masturbácia je krásna vec, ale ešte lepšie je sex vo dvoch. Ak nemáte sex partnera, skúste sa po nejakom poobzerať na sex zoznamke!

[rox]

Zdroj: https://www.womenshealthmag.com

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.