Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

7 faktorov, ktoré majú vplyv na váš orgazmus

22.marec 2018
7 faktorov, ktoré majú vplyv na váš orgazmus

Nedarí sa vám dosiahnuť orgazmus tak často, ako by ste len chceli? Existujú rôzne faktory, ktoré na to majú vplyv, niektoré z nich by vás možno ani nenapadli.

Niekedy vám dosiahnutie vrcholu môže pripadať neromantické a vskutku ťažké. Je zrejmé, že vaše sexuálne manévre sú dôležité, ale nie sú jediným faktorom, ktorý má vplyv na vaše vyvrcholenie. Výskumy tvrdia, že veľa zdanlivo náhodných faktorov môže v skutočnosti hrať naozaj dôležitú úlohu pri snahe dosiahnuť orgazmus. Tým máme na mysli všetko, od vášho tela až po vaše zručnosti. Ak chcete zachovať svoj sexuálny život naozaj vzrušujúci, venujte pozornosť týmto náhodným vedecky podloženým faktorom, ktoré zvyšujú vaše šance na dosiahnutie orgazmu.

Vaše vzrušujúce správy

Vaše vzrušujúce správy, ktoré posielate partnerovi, keď ste zrovna pri chuti, môžu mať skutočný vplyv na váš orgazmus. Na začiatku minulého roka sa uskutočnila štúdia o orgazmoch uverejnená v Archíve sexuálneho správania. Štúdia zahŕňala viac ako 52 000 mužov a žien rôznych sexuálnych orientácií. Výskumníci zistili, že ženy, ktoré dosahujú orgazmus častejšie, si veľmi často s partnerom vymieňali šteklivé správy a viedli rozhovory po telefóne o tom, čo chcú robiť neskôr pri svojich hrátkach. Štúdia tiež zistila, že orgazmus môžete dosiahnuť častejšie, keď si jednoducho poviete, čo chcete.

Vaše komunikačné schopnosti

Teraz však dirty talk stranou. Ako dobre viete s partnerom komunikovať o svojich želaniach a potrebách? Podľa výskumu zohráva aj komunikácia veľkú úlohu pre dosiahnutie orgazmu. "Explicitná a priama komunikácia s partnerom je kľúčová," uviedol David Frederick, hlavný autor štúdie Archívu sexuálneho správania. Zistilo sa, že vyslovenie slov "Milujem ťa" počas sexu je spojené s častejšími orgazmamy. Samozrejme toto platí len v prípade párov v trvalom vzťahu. Ak nie je to váš prípad, nevešajte hlavu a komunikujte so svojím partnerom o svojich fantáziách, prianiach a potrebách. Pýtajte sa, po čom túži váš sex partner. Komunikácia je kľúčová, či už máte vzťah založený iba na sexe alebo nie.

Vaša sebadôvera

Môže sa zdať, že váš orgazmus je zodpovednosťou vášho partnera (ak budeme úprimní, jeho zručnosti na to skutočne prispievajú), vedci však tiež zistili, že váš pocit sebadôvery a spokojnosti s telom je obrovským prínosom. V štúdii z roku 2016 zverejnenej v časopise Socioaffective Neuroscience and Psychology vedci zistili, že sexuálne sebavedomie je pre orgazmus dôležitejší ako faktor, ktorý sa môže zdať viac zrejmý ako napríklad to, ako často masturbujete alebo koľko sexuálnych partnerov ste vystriedali. Bude to znieť gýčovito, ale keď si budete hovoriť milé veci o svojom tele, zvýši sa pravdepodobnosť, že sa prejaví vášnivý orgazmus. Namiesto kritizovania svojho nahého tela, nájdite spodnú bielizeň, v ktorej sa budete cítiť tak sexy, že budete chcieť nechať svetlá zapnuté.

Užite si behom sexu orgazmus

Vaša schopnosť sústrediť sa

Vďaka romantickým komédiám môžeme mať pocit, že sa orgazmy jednoducho stávajú - stačí jeden pohľad a pohladenie, a je to. V skutočnosti však záleží na tom, ako dobre sa dokážete sústrediť. Podľa štúdie z roku 2016 sa môže jednať o proces učenia. Ženy s vysokou kapacitou pre orgazmus sa "naučili, ako sa plne sústrediť na lásku", tvrdia autori. Pred začiatkom svojich hrátok si na chvíľu oddýchnite, aby ste sa uvoľnili. Došlo ten deň k nepríjemnej kritike zo strany vášho šéfa? Odložte to na druhú koľaj. Sústreďte sa na prítomnosť so svojím partnerom, vďaka ktorej existuje väčšia pravdepodobnosť, že dosiahnete orgazmus.

Váš rodinný stav

Podľa výskumu na vašom partnerovi záleží, pokiaľ ide o vaše šance na orgazmus, hoci nie tak, ako by ste si mysleli. Kým partner so solídnou technikou je súčasťou rovnice pre orgazmus, vedci tiež zdôraznili dôležitosť spokojnosti so vzťahom. Obidve štúdie z roku 2016 a 2017 zistili, že spokojnosť s vaším vzťahom - či už ste našli svoju spriaznenú dušu, alebo ste našli vskutku dokonalého kamaráta - má to vplyv na dosiahnutie orgazmu. Inými slovami, považujte to za ďalší dôvod, prečo sa nemusíte usadiť. Ak nie ste vo vzťahu šťastní, váš sexuálny život by na to mohol doplatiť.

Vaše telo

Mnoho faktorov, ktoré prispievajú k vášmu orgazmu, sú vo vašej kontrole, niektoré ale nie sú. Podľa štúdie z roku 2011, publikované v časopise Hormones and Behaviour (Hormóny a správanie), môže vzdialenosť medzi klitorisom a močovým otvorom ovplyvniť vaše šance na orgazmus. Aspoň počas vaginálnej penetrácie. Ak je vzdialenosť menšia ako dva centimetre, existuje väčšia pravdepodobnosť, že dosiahnete vyvrcholenie počas pohlavného styku, než keby sa vzdialenosť rovnala trom centimetrom. Ručnou stimuláciou počas pohlavného styku však nič nepokazíte, ak nebudete spokojní.

Váš vek

Pravdepodobnosť dosiahnutia orgazmu zreje ako víno. Podľa vedy sa sexuálny život ženy zlepší s vekom. Keď vedci skúmali trendy vo vekových skupinách v štúdii z roku 2016, zistili, že ženy stredného veku hlásili častejší výskyt orgazmov než ženy po dvadsiatke. To je pravdepodobne preto, že mnoho ďalších faktorov, ktoré sú dôležité pre dosiahnutie orgazmu - dôvera a komunikácia - sa tiež zlepšujú s pribúdajúcim vekom.

Vek je len číslo. Či už ste mladí, či v zrelom veku a máte chuť si s niekým užívať, skúste si na našej zoznamke nájsť sex partnera, chýba vám parťák na spoločné chvíle strávené sexom.

[rox]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.